foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Dzień Edukacji Narodowej

Srebrna Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

bip

17.06.2018 w Krakowie, w siedzibie Goethe – Institut, odbył się III etap (Finał) Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Tegoroczna IV. edycja 2017/18 „Deutschland” dotyczyła wiedzy o Niemczech. Uczniowie naszego liceum: Jacek Januszewski (kl.2e), Jakub Orczyk (kl.2e) i Jan Szklanowski (kl.2c), którzy jako drużyna zwyciężyli w etapie regionalnym i reprezentowali w finale nasz region, rywalizowali z 18 innymi zespołami z kraju i zdobyli 7 miejsce. Konkurs odbył się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie, zaś organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Celem konkursu jest rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi, propagowanie wychowania proeuropejskiego, budowanie postawy otwartości na inne kultury, krzewienie ducha tolerancji i szacunku, doskonalenie umiejętności wykorzystywania technologii komputerowej i informacyjnej do poszerzania i prezentacji własnej wiedzy oraz przygotowanie uczniów do dalszego kształcenia językowego.

W III etapie konkurs miał formę mini projektu. Etap obejmował zadania wymagające od uczestników wiedzy teoretycznej i praktycznej o Niemczech oraz umiejętności współpracy. Uczniowie otrzymali dostęp do Internetu, multimediów, biblioteki, niezbędnych materiałów piśmienniczych oraz słowników. Każda grupa wylosowała jedno zadanie i musiała w określonym czasie (1 godzina) przygotować do tego tematu prezentację ustną w języku niemieckim wraz z wizualizacją. Jury oceniała trzy elementy: kompetencję językową uczestników, umiejętność współpracy w grupach, wartość merytoryczną projektu oraz kreatywność i pomysłowość przygotowanej prezentacji.

7 miejsce naszej drużyny ( w zeszłym roku chłopcy zdobyli w finale również 7miejsce z wiedzy o Szwajcarii) jest kolejnym sukcesem, jaki w tym roku ci uczniowie osiągnęli z języka niemieckiego.

Gratulujemy.


Copyright © 2018 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.