foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Dzień Edukacji Narodowej

Srebrna Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

bip

Izabela Wiśniewska, uczennica drugiej klasy biologiczno-chemicznej w Liceum Ogólnokształcącym nr II im. Joachima Chreptowicza, została zakwalifikowana do najwyższego szczebla centralnego XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W miniony weekend podczas eliminacji okręgowych w Kielcach uzyskała spośród wszystkich uczestników najwyższy wynik, zdobywając 1.miejsce w województwie. Uczennica z „Chreptowicza” okazała się bezkonkurencyjna, a do etapu centralnego dostała się jako jedyna reprezentantka powiatu ostrowieckiego. W drodze do najwyższego szczebla olimpiady rywalizowała z 50 zakwalifikowanymi do etapu wojewódzkiego uczestnikami, a tylko 7 spośród nich przeszło do eliminacji krajowych.

 

- Etap okręgowy olimpiady składał się z części pisemnej i ustnej. Do drugiej części dostałam się jako jedna z 12 osób, które najlepiej napisały test. Część ustna zdecydowała o ostatecznej klasyfikacji i zajęciu 1.miejsca, z którego jestem bardzo dumna- mówi zwyciężczyni olimpijskich zmagań, Iza Wiśniewska.- Mogę powiedzieć, że cieszę się podwójnie - dlatego, że ta olimpiada wymaga nie tylko opanowania ponadprogramowego materiału, ale również pokonania stresu, który towarzyszy odpowiadaniu przed komisją.

 Przed Izabelą Wiśniewską, uczennicą pani Joanny Żelaznej-Żak, jeszcze finał olimpiady. W czerwcu będzie walczyła o najwyższe laury. Życzymy jej takiego samego powodzenia, jakim cieszyła się podczas eliminacji okręgowych – była najlepsza.

Warto pogratulować również dwóm klasowym kolegom Izy – Maciejowi Milcarzowi i Jakubowi Gawłowi, którzy również brali udział w eliminacjach wojewódzkich Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, a Maciej po części pisemnej dostał się do etapu ustnego.

Izabela Wiśniewska to już czwarta w tym roku uczennica LO nr II, która osiągnęła olimpijski sukces – znalazła się w gronie najlepszych olimpijczyków w Polsce.

 


Copyright © 2018 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.