foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Rajd integracyjny

Srebrna Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

bip

Pierwszy etap Olimpiady Cyfrowej odbył się 23 listopada. Wzięło w nim udział 2 346 uczestników z 242 szkół z całej Polski. Test składał się z 50 pytań wielokrotnego wyboru, które uczniowie otrzymali w losowej kolejności.

W naszym liceum do Olimpiady przystąpiło 43 uczniów z klas 1b, 2b, 2d i 3b.

Olimpiada Cyfrowa jest olimpiadą interdyscyplinarną, sprawdzającą kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: testu on-line (listopad 2017 r.), mini-projektów (styczeń – luty 2018 r.) oraz zawodów finałowych (kwiecień 2018 r.).

Motywem przewodnim tegorocznej Olimpiady jest kreatywne korzystanie z mediów z poszanowaniem zasad etycznych i wartości.

Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomych użytkowników mediów cyfrowych, czyli takich, którzy są krytycznymi odbiorcami informacji i którzy rozumieją język mediów. Przestrzegają standardów etycznych oraz dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci. W sposób przemyślany kształtują swój wizerunek i relacje. Świadomi użytkownicy są kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Dostrzegają i rozumieją prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów.

Drugi etap polegał będzie na realizacji projektu medialnego, którego temat dotyczył będzie motywu przewodniego Olimpiady. Uczestnicy i uczestniczki będą realizować swoje projekty od stycznia do połowy lutego 2018 roku. Najlepsze i najlepsi z nich w kwietniu 2018 r. spotkają się na zawodach finałowych w Warszawie, podczas których zawalczą o tytuł Laureata/Laureatki lub Finalisty/Finalistki Olimpiady Cyfrowej.


Copyright © 2018 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.