foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Dzień Edukacji Narodowej

Srebrna Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

bip

6 uczniów naszej szkoły, którzy w zeszłym roku szkolnym uczestniczyli w wymianie polsko-niemieckiej organizowanej przez I LO im. St. Staszica i przebywali 10 dni w Bawarii, brali udział w dniach 31.05- 8.06.2018 razem z uczniami Staszica w programie rewizyty w naszym kraju.

Są to : Berenika Mazur (kl. 3b), Małgorzata Garbacka(kl. 3b), Kinga Ziębora (kl. 2a), Michał Olejek (kl. 2a), Paulina Stodulska (kl. 2d) i Klara Żelazowska (kl. 2e).

Pierwszy dzień upłynął przy wspólnym grillowaniu na Gutwinie, gdzie podczas gier integracyjnych poznawano polską i niemiecką kuchnię, a na zakończenie zorganizowano zawody sportowe.

W dniach 1-3.06. wszyscy uczestniczyli w wycieczkach do Warszawy i Sandomierza, gdzie zapoznawano niemieckich gości z atrakcjami tych wspaniałych miast oraz szukano śladów niemieckiej obecności w ich historii. Celem całodniowej wycieczki do Kielc, Tokarni i Chęcin było zapoznanie gości z historią i tradycjami naszego regionu. Dwudniowa wycieczka do Krakowa i Wieliczki w dniach 5 - 6.06 obfitowała w wiele wrażeń.

4.06 i 7.06. gościliśmy uczniów z gimnazjum w Spardorf w naszej szkole, gdzie brali udział w lekcjach, m.in. j. niemieckiego i matematyki, poznając i porównując w praktyce oba systemy szkolnictwa.

W bogatym programie, przygotowanym przez nauczycielki j. niemieckiego z I LO, był również udział w kursie tanecznym, zwiedzanie żywego muzeum porcelany w Ćmielowie, udział w warsztatach i projekcie edukacyjnym „Polacy i Niemcy – zwalczamy stereotypy i uprzedzenia” oraz zwiedzanie miasta Ostrowca. Uczniowie porozumiewali się ze swoimi gośćmi w języku niemieckim lub angielskim, mieli okazję stosować język obcy w praktyce. Każdy z nich gościł u siebie w domu koleżankę/kolegę z Bawarii, którzy z kolei mieli okazję poznać naszą kulturę i życie codzienne z bliska, nie poprzez stereotypy.

8.06. pożegnano miłych gości z Bawarii, którzy na pewno nie zapomną wrażeń z tego pobytu.


Copyright © 2018 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.