foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Dzień Edukacji Narodowej

Srebrna Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

bip

Poniedziałkowy andyjski koncert w naszej szkole miło rozpoczął ostatni przed majówką tydzień nauki. W murach naszej szkoły koncertowali muzycy z krajów Ameryki Południowej. Śpiew w językach krajów latynoamerykańskich przy wtórze instrumentów dętych, strunowych czy perkusyjnych zachwycił wszystkich. Na ręcznie wykonanych, bardzo egzotycznych i rzadkich instrumentach mieli możliwość zagrać i uczniowie. Nie brakowało też chętnych do wykonania popularnych tańców typu samba czy makarena oraz do śpiewania znanych latynoamerykańskich przebojów takich jak na przykład „Qantanamera” czy hitów z filmu „Desperado”. Melodie rodem z Peru, Ekwadoru czy Wenezueli oraz kubańskie, karaibskie i meksykańskie rytmy stworzyły atmosferę przypominającą karnawał w Rio. Wspólna muzyczna zabawa okazała się nie tylko wspaniałą rozrywką, ale i wartościową lekcją pełną ciekawostek o krajach Ameryki Południowej.


Copyright © 2018 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.